Kariera

Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu, ul. Szewska 37,

poszukuje kandydata na stanowisko

specjalisty do spraw produkcji książek

w Wydawnictwie Ossolineum

Miejsce zatrudnienia: Wrocław

Forma zatrudnienia: umowa o pracę na pełen etat

Opis stanowiska:

Obowiązkiem osoby zatrudnionej na stanowisku będzie koordynowanie prac nad produkcją książek Wydawnictwa Ossolineum, w szczególności:

  • ustalanie technicznych cech publikacji kierowanych do druku
  • sporządzenie kalkulacji kosztów druku
  • przygotowywanie umów i innych dokumentów związanych z produkcją książek
  • kontaktowanie się z grafikami i typografami współpracującymi z Wydawnictwem
  • edycja materiałów graficznych i redakcja techniczna
  • przekazywanie materiałów do drukarni i nadzór nad procesem druku
  • współpraca z innymi działami Wydawnictwa, udział w kolegiach redakcyjnych.

Od kandydatów oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego
  • znajomości etapów pracy nad książką i zasad edycji tekstu
  • znajomości podstaw składu i projektowania graficznego
  • umiejętności obsługi programów Adobe InDesign i Photoshop
  • dobrej znajomości materiałów drukarskich i procesów poligraficznych
  • dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • bardzo dobrej organizacji pracy, umiejętność pracy w zespole
  • wiarygodności, komunikatywność i elastyczność.

Oferujemy:

  • pracę w jednym z najbardziej prestiżowych wydawnictw w Polsce
  • współpracę z doświadczonym zespołem
  • wynagrodzenie stosowne do czasu pracy i zakresu obowiązków
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i stabilność zatrudnienia
  • świadczenia socjalne
  • możliwość rozwoju zawodowego i awansu.

Listy motywacyjne wraz z CV przyjmujemy do 16 listopada 2018 roku pod adresem: barbara.piaskowska@ossolineum.pl. W temacie wiadomości prosimy o wpisanie: Specjalista do spraw produkcji książek, a w CV o zawarcie klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych dla potrzeb do realizacji procesu rekrutacji, określonych w Polityce Informacyjnej Zakładu Narodowego im. Ossolińskich dostępnej pod adresem: https://bip.ossolineum.pl/ochrona-danych-osobowych/. Dane osobowe kandydatów przetwarzane będą zgodnie z zapisami Polityki Informacyjnej ZNiO. O terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie. Jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Prosimy o wpisanie w temacie wiadomości: Specjalista do spraw produkcji książek.