Instrukcja obsługi BIP

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) to publikator teleinformatyczny służący powszechnemu udostępnianiu informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci Internet.

Strona BIP Zakładu jest wyposażona w menu znajdujące się z prawej strony ekranu. Menu podzielone jest tematycznie. Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie – należy kliknąć na wybranej pozycji menu.

W środkowej części strony głównej wyświetlają się informacje przyporządkowane do danej pozycji menu.

Menu główne jest zawsze widoczne, bez względu na aktualnie przeglądane menu tematyczne BIP Zakładu.

W prawej górnej części strony BIP Zakładu znajduje się logotyp ZNiO, którego wybranie umożliwia przejście na stronę główną Zakładu Narodowego im. Ossolińskich (www.ossolineum.pl)

Powrót na stronę główną BIP Zakładu z dowolnej podstrony umożliwia kliknięcie odnośnika „strona główna”.

BIP Zakładu wyposażony jest w wyszukiwarkę, która jest narzędziem umożliwiającym znalezienie dowolnej informacji umieszczonej na stronach BIP. Ikona wyszukiwarki znajduje się w prawym górnym rogu. Aby skorzystać z wyszukiwarki BIP należy wybrać ikonę lupy i w polu tekstowym wpisać szukane słowo lub wyrażenie, kliknąć przycisk „Enter”, po czym wyświetli się lista podstron zawierających wyszukiwane wyrażenie. Aby odczytać treść wyszukanej podstrony należy kliknąć na jej tytuł.

Istnieje także możliwość drukowania stron i dokumentów opublikowanych w poprzez ikonę drukarki.

Dane redaktora strony znajdują się w zakładce „Redakcja serwisu internetowego”.

Drukuj